miksery planetarne kenwood

 

Miksowanie to jedna z tych czynności kuchennych, która nie dość, że jest dość nużąca, to jeszcze zazwyczaj oznacza mnóstwo bałaganu wokół i konieczność sprzątania całej przestrzeni kuchennej praktycznie od postaw. No chyba, że ma się na wyposażeniu odpowiedni sprzęt, taki jak miksery planetarne Kenwood.

Planeta w kuchni

Zacząć należy od słowa wyjaśnienia samej nazwy. Mikser planetarny swoje miano wziął od sposobu, w jakie miska porusza się bezpośrednio pod głowicą miksera. Misa przypomina przez to planetę, obracającą sie wokół własnej osi, co było bezpośrednim powodem zastosowania takiego nazewnictwa.

Miksowanie w ten sposób jest dokładniejsze, szybsze i przynosi o niebo lepsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku standardowych, ręcznych mikserów. Śmigła miksera docierają do każdego zakątka misy, wielokrotnie poruszając każdą partie miksowanej masy. Dzięki temu można zapomnieć o niezmieszanej mące, osadzającej się na brzegi misy, czy też kryształkach cukru, zalegających na jego dnie.

Dobra praca, stylowy wygląd

Właściwości użytkowe mikserów planetarnych Kenwood to jednak nie wszystko. Sprzęty te charakteryzują się bowiem także nienagannym, designerskim wzornictwem, idealnie wpisującym się w nowoczesne trendy obowiązujące w urządzaniu współczesnych kuchni.
Jeśli więc przestrzeń kuchenna, oprócz znaczenia pragmatycznego, ma mieć również znaczenie wizualne, wybór sprzętów z marki Kenwood będzie idealnie wpisywał się w takie oczekiwania.

kuchnie gastronomiczne

Kuchnie gastronomiczne, są miejscem pracy dla wielu tysięcy osób w naszym kraju. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że kuchnie gastronomiczne mogą być również niebezpiecznym miejscem pracy, które powinno być wyposażone w odpowiedni sprzęt. Do sprzętu takiego ogólnie można zaliczyć:

 • sprzęt ochrony indywidualnej,
 • sprzęt ochrony zbiorowej,
 • sprzęt przeciwpożarowy.

Sprzęt ochrony indywidualnej

To jaki sprzęt ochrony indywidualnej zastosujemy w naszej kuchni gastronomicznej, zależy przede wszystkim od tego jakie rodzaje prac tam wykonujemy (sprzęt ochrony indywidualnej, jest to taki sprzęt, który chroni tylko i wyłącznie jednego pracownika). Do takiego sprzętu zaliczyć możemy przede wszystkim strój. Ma on nie tylko dobrze wyglądać i reklamować naszą firmę, ale i spełniać odpowiednie wymogi. Kolejnymi elementami ochrony indywidualnej mogą być okulary ochronne, lub rękawiczki.

Sprzęt ochrony zbiorowej

Sprzęt taki zapewnia najczęściej odpowiednie warunki pracy, na danym obszarze wszystkim, którzy się tam znajdują. Zaliczyć można do niego na przykład odpowiednie wyciągi (jeśli mamy grille lub frytkownice), klimatyzacje jeśli specyfika naszej gastronomi powoduje podniesienie do niebezpiecznego poziomu, temperatury na naszej kuchni. Do sprzętu takiego zaliczyć również można nawiewy i tym podobne.

Sprzęt przeciwpożarowy

Jest niezbędny wszędzie tam gdzie są źródła ognia i występuje ryzyko wystąpienia pożaru, czyli niemal wszędzie.

Używany sprzęt gastronomiczny, często nie jest wybierany przez potencjalnych nabywców. Kluczowe jest tu słowo „używany”, gdyż to ono właśnie najczęściej odstrasza… Tymczasem zakup używanego sprzętu gastronomicznego, nie zawsze musi być dla nas ekonomicznie nieopłacalne. Dlaczego?

Liczy się dobra opinia

W przypadku używanego sprzętu gastronomicznego, mamy pewność, że ktoś już wcześniej go używał. Tym samym możemy być przekonani, że dane urządzenia gastronomiczne spełniają się w określonej roli. W tej sytuacji nie kupujemy kota w worku, ale sprawdzony sprzęt.

Specyficzna budowa

Wyposażenie gastronomii, to najczęściej dosyć proste urządzenia. Ze względu na swoją prostą budowę, ich trwałość jest znacznie wyższa. Nawet, jeśli dane urządzenie było eksploatowane przez kilka lat, to i tak nie straciło ono zbyt dużo na swojej funkcjonalności. No chyba, że mówimy o zaawansowanym, elektronicznym sprzęcie.

Inne powody, dla których warto kupić używane gastronomia wyposażenie:

 1. Niższa cena – w związku z tym, że mamy do czynienia ze sprzętem używanym, jego cena będzie też niższa.
 1. Opłacalność, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy naszą działalność gastronomiczną.

3. Świadomość, że ktoś był z tego sprzętu zadowolony.

Prowadząc działalność związaną z żywnością (może być to gastronomia, handel lub inna) zawsze zmuszeni jesteśmy do posiadania i użytkowania szafy mroźniczej, lub szaf mroźniczych. Związane jest to przede wszystkim z:

 • ogólnymi wymogami sanepidu,
 • naszymi własnymi finansami (zepsute jedzenie kosztuje),
 • troska o klienta (jeśli klientowi coś się stanie, to raczej do nas nie wróci),

Szafy mroźnicze kosztują niemałe pieniądze, zatem ich zakup jest najczęściej poprzedzony całkiem sporymi poszukiwaniami, ale jest możliwość zakupów szaf mroźniczych, tańszych i równie niezawodnych jak nowe. Mowa tutaj o szafach mroźniczych po procesie regeneracji.

Co to jest regeneracja?

Proces regeneracji jest to inaczej odnowienie sprzętu, który był już  użytkowany, ale jest możliwe jego dalsze użytkowanie. W tym celu firmy regenerują maszyny, aby można je było w pełni sprawne odsprzedać lub wynająć kolejnemu klientowi (oczywiście po niższej cenie). Regeneracja w zależności od stopnia zużycia szafy mroźniczej może obejmować:

 • przegląd techniczny (jest to procedura standardowa),
 • wymiana czynnika chłodniczego,
 • odnowienie lub wymiana osłon i obudowy,
 • regeneracja układu elektrycznego, hydraulicznego lub pneumatycznego,

W efekcie otrzymujemy po całkiem przystępnej cenie w pełni sprawny produkt, który wcale nie wygląda na używany.

Wyrażenie woda sodowa kojarzy się wielu ludziom z czasami PRL. Obecnie także jest ona dostępna tylko nazywamy ją po prostu wodą gazowaną. Kupujemy ją butelkowaną, a w lokalach gastronomicznych jest ona w powszechnym użyciu.

Woda sodowa w gastronomii

Woda gazowana jest wykorzystywana do przygotowywania wszystkich zimnych napojów. Jednakże w kawiarniach czy innych lokalach nie jest ona kupowana w butelkach ale wytwarzana na miejscu. Służy temu syfon do wody sodowej. Obecnie wykorzystywany jest ten mechanizm nie tylko do wody, ale także do wytwarzania zimnych deserów w postaci musów.

Postaw na jakość

Wybierając urządzenie warto zwracać uwagę na jakość jego wykonania i użyte w tym celu materiały. Aby cieszyć się z użytkowania syfonu do wody sodowej jak najdłużej najlepiej:
1. Wybierać produkty ze stali nierdzewnej – są wytrzymałe, higieniczne i lekkie,
2. Używać nabojów z gazem tego samego producenta co zakupiony syfon. Iglice urządzenia dostosowane są do materiału, z którego wykonany jest zawór. Niezgodność tych dwu parametrów może szybko spowodować uszkodzenie urządzenia.
3. Kupując naboje sprawdzać datę napełnienia i stopień uwalniania się gazu podczas przechowywania.

Jedno jest pewne. Jeżeli chcemy urządzenia wytrzymałego lepiej wybrać produkt lepszej jakości, z wyższej półki cenowej.