otwieraczW każdym domu powinien znajdować się nie tylko porządny otwieracz do butelek, ale również funkcjonalny otwieracz do puszek. Na półkach sklepowych bardzo często można spotkać konserwy, które nie mają charakterystycznego oczka do otwierania, dlatego tez bez pomocy porządnego otwieracza, ciężko będzie sobie z nimi poradzić. Można oczywiście otworzyć puszkę za pomocą ostrego noża, ale jest to bardzo niekomfortowe rozwiązanie i w wielu wypadkach wymaga sporej wprawy, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Czym jest otwieracz do puszek?

Otwieracz do puszek to bardzo proste, ale niesłychanie użyteczne urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Gadżet ten wyposażony jest w specjalny uchwyt zakończony ostrą końcówką, pokrętłem i nasadką. Otwieracze do puszek są bardzo proste w użyciu, dlatego też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Specjalne uchwyty do otwierania słoików

Bardzo przydatnym gadżetem do kuchni mogą okazać się także specjalne uchwyty do otwierania słoików. Mocno zakręcone słoiki mogą stworzyć nie lada problem nawet największym osiłkom. Dzięki prostemu uchwytowi szybko poradzimy sobie z dowolnej wielkości słoikami i bezpiecznie otworzymy je bez uszkodzenia pokrywki. Bardzo wiele osób, aby otworzyć słoik niepotrzebnie podważa pokrywkę, przez co w wielu przypadkach nie będzie można ponownie z niej skorzystać. Uchwyty do słoików są doskonałą propozycją przede wszystkim dla kobiet, które nie dysponują odpowiednią krzepą, aby poradzić sobie z mocno zakręconymi słoikami.

termos obiadowy

Nie ulega wątpliwości fakt, że w tej chwili, szczególnie w jesienno-zimowym okresie, mało kto wyobraża sobie codzienność bez termosu. To niesamowity wynalazek, który znacznie ułatwia życie. Termos gwarantuje nam łyk ciepłej herbaty czy kawy, kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Jednak termos to już nie tylko gwarancja ciepłego napoju, ale także ciepłego… obiadu. Poznajcie termos obiadowy!

Termos obiadowy – przeznaczenie

Termos do przechowywania żywności świetnie sprawdza się podczas wyjazdów, w szkole i w pracy, kiedy podczas przerwy możemy spożyć ciepły, zdrowy posiłek, dokładnie taki jak w domu. Termosy obiadowe coraz częściej znajdują również zastosowanie w firmach cateringowych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, co najważniejsze, czyli jak długo termos utrzymuje ciepło. Już na początku możemy odrzucić tanie odpowiedniki, ponieważ jak to zwykle bywa, są one mocno zawodne. Dobry jakościowo termos powinien utrzymywać odpowiednią temperaturę przez co najmniej sześć godzin, wykonany być ze stali nierdzewnej z termiczną warstwą izolacyjną. Kolejną istotną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to pojemność. Zależy ona od naszych preferencji, czyli ilości dań, którą chcemy w nim przechować. Pojemność najczęściej waha się od pół litra do nawet pięciu. Możemy zakupić również modele dla jednej lub dwóch osób łącznie (jednoczęściowe) lub nawet takie przeznaczone dla całej rodziny (wieloczęściowe).

Alkohol, a nawet mocny alkohol nie musi się kojarzyć negatywnie. Ludzie rozsądni używają go z umiarem i wykorzystują nie tylko w celach rozweselających. Spirytus i wódka to pełnoprawni bywalcy kuchni.

Coś z mięsiwa

Choć użyjemy alkoholu, kieliszki do wódki nie będą niezbędne. Sposobów na przyrządzenie mięsa jest wiele. Wiele też jest sposobów na przygotowanie mięsa przed obróbką cieplną, by było kruche i rozpływało się w ustach.

  1. Mięso królika osiągnie miękkość cielęciny, jeśli poprzedniego dnia całą tuszę natrzemy odrobiną octu. Do wyboru można stosować ocet spirytusowy, winny lub owocowy. Na drugi dzień tuszę dzielimy na porcje, obsmażamy na gorącej patelni i dusimy w jasnym, pikantnym sosie. Jeden królik wystarczy na przyjacielskie, męskie spotkanie, na którym nie sposób nie użyć kieliszków do wódki.
  2. Przygotowując wołowinę, również uciekniemy się do kucharskich trików. Mięso wołowe na bitki nie będzie w konsystencji przypominać rzemienia, jeśli do duszenia dodamy odrobinę alkoholu. Mały kieliszek do wódki napełniamy do pełna i jedną częścią zalewamy surowe mięso. Reszty użyjemy podczas duszenia mięsa.
  3. Trzecim równie uniwersalnym sposobem jest użycie soli zmiękczającej. Mieszanka zawiera enzymy zmiękczające włókna mięśniowe, przez co mięso staje się po przygotowaniu elastyczne i aksamitne.