Mikser do zadań specjalnych

Mikser planetarny

Miksowanie to jedna z tych czynności kuchennych, która nie dość, że jest dość nużąca, to jeszcze zazwyczaj oznacza mnóstwo bałaganu wokół i konieczność sprzątania całej przestrzeni kuchennej praktycznie od postaw. No chyba, że ma się na wyposażeniu odpowiedni sprzęt, taki jak miksery planetarne Kenwood.

Planeta w kuchni

Zacząć należy od słowa wyjaśnienia samej nazwy. Mikser planetarny swoje miano wziął od sposobu, w jakie miska porusza się bezpośrednio pod głowicą miksera. Misa przypomina przez to planetę, obracającą sie wokół własnej osi, co było bezpośrednim powodem zastosowania takiego nazewnictwa.

Miksowanie w ten sposób jest dokładniejsze, szybsze i przynosi o niebo lepsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku standardowych, ręcznych mikserów. Śmigła miksera docierają do każdego zakątka misy, wielokrotnie poruszając każdą partie miksowanej masy. Dzięki temu można zapomnieć o niezmieszanej mące, osadzającej się na brzegi misy, czy też kryształkach cukru, zalegających na jego dnie.

Dobra praca, stylowy wygląd

Właściwości użytkowe mikserów planetarnych Kenwood to jednak nie wszystko. Sprzęty te charakteryzują się bowiem także nienagannym, designerskim wzornictwem, idealnie wpisującym się w nowoczesne trendy obowiązujące w urządzaniu współczesnych kuchni.
Jeśli więc przestrzeń kuchenna, oprócz znaczenia pragmatycznego, ma mieć również znaczenie wizualne, wybór sprzętów z marki Kenwood będzie idealnie wpisywał się w takie oczekiwania.