Otwieracze, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

Otwieracze, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

W każdym domu powinien znajdować się nie tylko porządny otwieracz do butelek, ale również funkcjonalny otwieracz do puszek. Na półkach sklepowych bardzo często można spotkać konserwy, które nie mają charakterystycznego oczka do otwierania, dlatego tez bez pomocy porządnego otwieracza, ciężko będzie sobie z nimi poradzić. Można oczywiście otworzyć puszkę za pomocą ostrego noża, ale jest to bardzo niekomfortowe rozwiązanie i w wielu wypadkach wymaga sporej wprawy, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Czym jest otwieracz do puszek?

Otwieracz do puszek to bardzo proste, ale niesłychanie użyteczne urządzenie, które przyda się w każdej kuchni. Gadżet ten wyposażony jest w specjalny uchwyt zakończony ostrą końcówką, pokrętłem i nasadką. Otwieracze do puszek są bardzo proste w użyciu, dlatego też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Specjalne uchwyty do otwierania słoików

Bardzo przydatnym gadżetem do kuchni mogą okazać się także specjalne uchwyty do otwierania słoików. Mocno zakręcone słoiki mogą stworzyć nie lada problem nawet największym osiłkom. Dzięki prostemu uchwytowi szybko poradzimy sobie z dowolnej wielkości słoikami i bezpiecznie otworzymy je bez uszkodzenia pokrywki. Bardzo wiele osób, aby otworzyć słoik niepotrzebnie podważa pokrywkę, przez co w wielu przypadkach nie będzie można ponownie z niej skorzystać. Uchwyty do słoików są doskonałą propozycją przede wszystkim dla kobiet, które nie dysponują odpowiednią krzepą, aby poradzić sobie z mocno zakręconymi słoikami.